Menu

Bakusss000 znowu bloguje :V

No elo.

█▬█ █ ▀█▀ Spotkanie przedstawicieli portali społeczności

bakusss000
10 lutego 2009 roku w Luksemburgu spotkało się siedemnastu twórców największych portali społecznościowych:  Arto, Bebo, Dailymotion, Facebook, Giovani.it, Google / YouTube, Hyves, Microsoft Europe, Myspace, Nasza-klasa.pl, Netlog, One.lt, Skyrock, StudiVZ, Sulake / Habbo Hotel, Yahoo! Europe i Zap.lu . Podpisali oni pierwsze europejskie porozumienie na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa młodzieży w sieci.
1.Pojawienia się łatwego i ogólnodostępnego przycisku „zgłoś nadużycie”, który pozwala użytkownikom na zgłoszenie niewłaściwego kontaktu lub zachowania innego użytkownika, poprzez kliknięcia.
2.Automatycznego ustawiania w ustawieniach kont portali internetowych osób poniżej 18 roku życia jako prywatne. Ma to na celu utrudnienie kontaktu osoby o złych intencjach z nastolatkami.
3.Zapewnienia, że kont na portalach społecznościowych osób poniżej 18 roku życia nie można znaleźć w wyszukiwarce
4.Zagwarantowanie, że opcje prywatności są widoczne i dostępne w każdej chwili, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo sprawdzić, czy tylko ich znajomi, czy też cały świat widzi to, co umieszczają w sieci.
5.Zapobiegania logowaniu się nieletnich na portale nie przeznaczone dla nich, tj. jeżeli portal jest przeznaczony dla osób powyżej 13 roku życia, to powinny zostać wprowadzone utrudnienia, które uniemożliwią logowanie się młodszych użytkowników.

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • serdavos

    Świetny blog czekam na kolejne wpisy. Mam nadzieje że będą równie dobre jak ten ;)

  • bartek51

    Super blog

  • klamorek

    Tak

© Bakusss000 znowu bloguje :V
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci